Vítejte v ALBATROS MEDIA

Provázíme čtenáře celým životem. Naše knihy dělají radost dětem i dospělým. Máme odhodlání spoluvytvářet kulturu této země. Propojujeme tradici a technologické inovace. Svou práci děláme srdcem. Spojuje nás jedno – vášeň pro knihu.

Jsme dům plný NAKLADATELSTVÍ

Zastřešujeme 18 samostatných nakladatelství (Albatros, B4U Publishing, BizBooks, ComputerPress, CooBoo, CPress, Domino, Edika, Egmont, Fragment, Garamond, Kniha Zlín, Management Press, Motto, Panteon, Valer, Vyšehrad a XYZ), vydavatelství Mladá fronta, vydavatelství audioknih Voxi a prodejce (nově nejen) elektronických knih Palmknihy.cz. Také vydáváme knihy v rámci partnerského projektu Edice ČT.

Logo Garamond
Mladá fronta
Logo Vyšehrad
Logo xyz
Logo CooBoo

Poznejte nás z VÍCE STRÁNEK

Než se kniha dostane do vaší knihovny nebo oblíbeného digitálního zařízení, urazí hezký kus cesty. Poznejte příběhy lidí, kteří ji na této cestě provázejí.

Dana Fráňová

V Albatros Media pracuji jako Social Media Specialist od května 2019. Co to znamená? Že se starám o sociální sítě, kontroluji weby, plním je obsahem a snažím se o to, aby byly naše knihy co nejvíce a nejlépe vidět. V „AMku“ je mi zatím moc fajn. Firma se o svoje zaměstnance stará, nabízí jim skvělé benefity a možnost rozvíjet se. Zatím jsem se tady nesetkala s ničím, co by pro mě bylo zásadně negativní.

Vaclav_Stech-Albatros media

Václav Štěch

Pracuji na různorodých a hlavně zajímavých projektech od doprovázení knihoven v ČR a SK do digitálního věku, přes e-knižní edukaci škol, implementaci e-shopů našich B2B partnerů, až po vývoj nové čtecí aplikace. Při práci mám také kreativní možnost se vyřádit ve Photoshopu a když zbyde trochu energie, zajdeme večer s týmem třeba na laser game.

Marek Šarbort

Jako produktový manažer mám na starosti široké portfolio produktů a služeb. Už jako malý jsem ale četl knihy od Albatrosu a teď se sám podílím na rozvoji této společnosti. Díky tomu mohu říct, že dělám práci, která mi dává smysl. Mým hlavním cílem je, aby vše správně fungovalo a bylo to zajímavé pro naše cílové zákazníky. Jsem tu naprosto spokojený.

Marek Šarbort

Jako produktový manažer mám na starosti široké portfolio produktů a služeb. Už jako malý jsem ale četl Knihy od Albatrosu a teď se sám podílím na rozvoji této společnosti. Díky tomu mohu říct, že dělám práci, která mi dává smysl. Mým hlavním cílem je, aby vše správně fungovalo a bylo to zajímavé pro naše cílové zákazníky. Jsem tu naprosto spokojený.

Katka Hajžmanová

Pro Albatros Media jsem nejprve pracovala externě jako překladatelka, také jsem při škole strávila 14 dní na stáži v redakci. Když se uvolnila pozice redaktorky, ozval se mi šéfredaktor, zda bych měla zájem nastoupit. Dlouho jsem neváhala. Knihy jsou podle mě pro společnost velmi důležité a jsou odjakživa mou velkou zálibou, pracovat s nimi je tak trochu splněný sen.

Katka Hajžmanová

Pro Albatros Media jsem nejprve pracovala externě jako překladatelka, také jsem při škole strávila 14 dní na stáži v redakci. Když se uvolnila pozice redaktorky, ozval se mi šéfredaktor, zda bych měla zájem nastoupit. Dlouho jsem neváhala. Knihy jsou podle mě pro společnost velmi důležité a jsou odjakživa mou velkou zálibou, pracovat s nimi je tak trochu splněný sen.

Ján Kopál

Som manažérom Klubu mladých čitateľov na Slovensku. S knihami pracujem od roku 1993, čiže celý môj profesionálny život. Ani si neviem predstaviť, že by som robil niečo iné. Máloktorá firma sa rozvíja takým rýchlym tempom a robí také pokroky ako Albatros Media. Za tú dobu som si k nej už vytvoril silné puto.

Lukáš Kopča

Pracuji jako vedoucí IT infrastruktury. Už na pohovoru se mi tu líbilo a měl jsem z firmy dobrý pocit. Baví mě práce na velkých projektech, které mohu ovlivnit. Jako společnost jsme rovněž v některých technologiích průkopníci, což by možná mnoho lidí nenapadlo. Zní to jako klišé, ale je tady super kolektiv a lidé jsou na sebe hodní a respektují se.

Buďte součástí PŘÍBĚHU KNIHY

Příběhy všech žánrů pro všechny generace

70 let zkušeností s vydáváním knih

Zázemí velké, moderní a dynamické firmy

Mezinárodní spolupráce, zajímaví autoři a ilustrátoři

Inovace a prostor pro seberealizaci

Silné a stabilní české vedení

Vhled a zkušenosti z různých oborů

Smysluplná a kreativní práce

Profesně, genderově a věkově pestrá firma

Nadace ALBATROS

Vedle vášně pro knihu je pro nás  klíčová také společenská odpovědnost. Nadace Albatros je cestou, jak systematicky a dlouhodobě podporujeme děti, které nemají pro svůj osobní rozvoj ideální podmínky. Za jeden z nejdůležitějších předpokladů pro změnu života těchto dětí totiž považujeme vzdělání.

Budete to VĚDĚT PRVNÍ