Inovace v Albatros Media

Inovujeme odvětví z inkoustu a papíru. Knihy a čtení považujeme za zásadní pro společnost. Proto chceme příběhům i vědomostem pomáhat hledat nové cesty ke čtenářům a čtenářkám.

Na čem PRACUJEME

Inovujeme skrze čtečky, aplikace plné příběhů nebo skrze alternativní způsoby vydávání klasických papírových knih. Vytváříme nové způsoby čtení a vyprávění.

Na čem PRACUJEME

Inovujeme skrze čtečky, aplikace plné příběhů nebo skrze alternativní způsoby vydávání klasických papírových knih. Vytváříme nové způsoby čtení a vyprávění.

Jak vypadají INOVÁTOŘI?

Různí lidé z různých oborů, to je náš skvělý tým. Věnujeme se inovacím, čtení a vyprávění příběhů pro třetí tisíciletí. Podívejte se, koho u nás můžete potkat.

Veronika Mahdalová

Veronika Mahdalová

V Albatros Media vedu jeho dceřinou společnost – Pointu. Pointa pomáhá autorům s celým procesem výroby knihy od začátku až po distribuci. Využíváme k tomu mj. crowdfundingové kampaně. Se svým rukopisem se k nám může přihlásit prakticky kdokoliv. Zakládáme si na otevřené a přátelské komunikaci.

Marek Šarbort

Díky naší práci najdou mladí lidé ve svých smartphonech kromě sociálních sítí i čtení a kreativitu. Třeba v podobě appek StoryMe či Storki, které mám na starost. V Albatros Media nestojíme na místě, ale hledáme nové cesty, jak dál rozvíjet naše aplikace. I proto mě práce v našem oddělení baví.

Marek Šarbort

Díky naší práci najdou mladí lidé ve svých smartphonech kromě sociálních sítí i čtení a kreativitu. Třeba v podobě appek StoryMe či Storki, které mám na starost. V Albatros Media nestojíme na místě, ale hledáme nové cesty, jak dál rozvíjet naše aplikace. I proto mě práce v našem oddělení baví.

Naše PROJEKTY

Děti, tablety, displeje, mobily a čtení. Jak to jde dohromady? Technologie lákají i ty nejmenší a appka Booko toho využívá a do tabletů a chytrých telefonů rodičů ukrývá kvalitní dětské knížky. Booko knihovnička je plná příběhů v interaktivní podobě, s rozhýbanými ilustracemi, audiostopou s hlasem vypravěče, zvýrazněním textu a poučnými hrami.

Storki by Humbook

Fenomén chat fiction konečně i česky (a taky slovensky). Appka Storki, to jsou příběhy ve formátu krátkých zpráv. Čtěte horory, romantiku nebo třeba fan fiction tak, jako byste se hrdinům a hrdinkám dívali přes rameno do mobilu. Storki můžete také sami vytvářet a podobně jako ve skutečných konverzacích třeba v Messengeru můžete do příběhů přidávat i fotky, gify nebo nahrávat zvuky. Napište svůj první kousek pro Storki, sbírejte srdíčka, čtěte storki oblíbených žánrů a autorů a bavte se!

Pointa

Pointa přináší alternativu k tradičnímu publikování knih. Spojuje autory, redaktorky, korektory, grafičky, sazeče, ilustrátorky i markeťáky se čtenáři a čtenářkami. Z registrovaných kolegů si autor sestaví tým, knihu představí čtenářům a začne na ni sbírat peníze v předprodeji. Když se to povede, pustí se knižní parta do společného díla. V předprodeji už uspělo přes tři sta titulů a na pultech knihkupectví se to pomalu začíná plnit knihami s logem Pointy. Knihami, které vyšly díky podpoře čtenářů a čtenářek. Máte v šuplíku rukopis? Nebo hledáte nové spisovatele, které můžete podpořit? Šup na Pointu.

StoryMe

Appka, která ukrývá čtení jako stvořené pro roztěkanou a uspěchanou současnost. To je StoryMe. Je plná příběhů na pokračování, každá kapitola je dlouhá právě tak, aby vás zabavila v tramvaji nebo třeba ve frontě. Prostě vždycky, když máte chuť bezcílně bloumat sociálními sítěmi. Stejně máme smartphone všichni pořád v ruce – tak proč si v něm nečíst? Přesně taková myšlenka stála u zrodu StoryMe. Tak appku otevřete, vyberte si čtení a každý den (nebo zkrátka tak často, jak zamýšlel autor či autorka) na vás bude čekat nový díl. Najdete tu příběhy od známých i nových autorů a autorek a také non-fiction. Tak pročtěte každou volnou chvíli!

Inovujte S NÁMI

Co je nejlepší na inovování knižního světa, proč nás to baví a proč by to mohlo bavit i vás? Čtěte, a pokud už se vám hlavou honí nápady, jak se do inovací pustit, neváhejte a ozvěte se nám.

Unikátní kombinace oborů

Literatura a aplikace. Knihy a technologie. Stovky let starý artefakt a inovační proces. V Albatros Media spojujeme zdánlivě velmi vzdálené obory a to znamená různorodou práci, kterou jinde nenajdete, originální řešení a neustálý seberozvoj.

Kultura a vzdělanost 21. století

Každá generace se nad tou následující pohoršuje. Starší lidé tvrdí, že mládež nečte a jen kouká na displeje všeho druhu. My víme, že i s mobilem v ruce se dá rozvíjet, vzdělávat, číst nebo dokonce psát příběhy. A proto jdeme technologiím a dalším novinkám naproti.

Zázemí i laboratoř

Albatros Media je uznávaná a stabilní firma, největší nakladatelský dům v Česku. Denně se tak setkáváme s řadou odborníků a odbornic z redakční, grafické či obchodní scény. Zároveň je však naším úkolem hledat nové způsoby, cesty a řešení. A to nás baví.