Jak vzniká KNIHA

Než dorazí hotová kniha, e-kniha nebo audiokniha na pulty knihkupectví či do nabídek e-shopů, je k tomu potřeba součinnosti mnoha lidí. Přečtěte si, jak k této cestě přispívají jednotlivá oddělení naší společnosti.

Redakce

Jako redaktoři jsme zapojeni do celého procesu vydání knihy. Vyhledáváme zajímavé autory, nebo nás oni sami kontaktují. Čteme rukopisy a provádíme v nich jazykové a odborné korektury. Spolupracujeme s překladateli. Společně s ilustrátory obstaráváme také vizuální stránku knih. Na nás je, abychom pak poslali hotové PDF do tiskárny. Jsme v podstatě spolutvůrci nových knížek.

Marketing 

Staráme se o to, aby se o našich krásných knihách, audioknihách či aplikacích dozvědělo co nejvíce čtenářů. Zajišťujeme autogramiády, workshopy a besedy s autory. Organizujeme největší knižní festival pro mladé ve střední Evropě i naši účast na tuzemských veletrzích. A protože produkce našich nakladatelství je opravdu pestrá, práce v marketingu je každý den výzvou ale i zábavou.

DTP a grafické studio

V DTP a grafickém studiu se zabýváme sazbou knih a výrobou e-knih pro celý Albatros Media. Úzce spolupracujeme s marketingem, pro který navrhujeme vizuální podobu mediálních kampaní. Máte představu, jak velký je rozdíl mezi sazbou klasické knihy a e-knihy? Pokud vás tohle téma zajímá, přečtěte si rozhovor s kolegyní Natašou.

DTP a grafické studio

V DTP a grafickém studiu se zabýváme sazbou knih a výrobou e-knih pro celý Albatros Media. Úzce spolupracujeme s marketingem, pro který navrhujeme vizuální podobu mediálních kampaní. Máte představu, jak velký je rozdíl mezi sazbou klasické knihy a e-knihy? Pokud vás tohle téma zajímá, přečtěte si rozhovor s kolegyní Natašou.

IT & Digital

Málokdo tuší, jak sofistikované IT systémy potřebuje mediální dům, jakým je Albatros Media. Naše práce se dotýká každého nového projektu, nového procesu či nové změny. Naše „IT partička“ se stará o interní systémy, software, hardware a veškerá IT zařízení. Pracujeme na velkých projektech a s moderními technologiemi. Co víc si můžeme přát?

Sklad

Kniha je hotová, některá oddělení slaví. Nám však začíná práce. Připravujeme knížky k expedici, balíme je, ukládáme do regálů, kontrolujeme objednávky, děláme vratky, evidujeme příjmy a celkově se staráme o pořádek ve skladu. V ČR máme teď vše jednodušší díky novému systému. Vše nám přijíždí po páse a pak zase odjíždí. To je pro nás obrovské ulehčení.

Zahraniční obchod

Ročně vytvoříme 50 titulů, které nabízíme do zahraničí formou licence či koedice. Knihy se nám podařilo prodat už do 46 jazykových mutací. Běžně jezdíme na služební cesty do zahraničí, převážně na knižní veletrhy, a potkáváme zákazníky ze všech koutů světa. Pro cestovatele a milovníky odlišných kultur je to práce snů. Čtěte rozhovor s Tomášem a dozvíte se víc.

Zahraniční obchod

Ročně vytvoříme 50 titulů, které nabízíme do zahraničí formou licence či koedice. Knihy se nám podařilo prodat už do 46 jazykových mutacích. Běžně jezdíme na služební cesty do zahraničí, převážně na knižní veletrhy, a potkáváme zákazníky ze všech koutů světa. Pro cestovatele a milovníky odlišných kultur je to práce snů. Čtěte rozhovor s Tomášem a dozvíte se víc.

Slovo ředitele

Albatros Media spojuje oba póly: tradiční svět nejkrásnějšího a nejhodnotnějšího média, jaké bylo kdy vynalezeno – papírové knihy, i svět inovací, nových technologií a moderních digitálních produktů a služeb. Ať už máte rádi papírovou knihu nebo naopak mobilní aplikace a inovativní formáty, Albatros Media vám umožní vaši vášeň prožívat každým dnem, každou hodinou, každou minutou: v Albatros Media si snadno spojíte své zaměstnání se svým největším koníčkem.

Václav Kadlec, generální ředitel

Kniha je SPOLEČNÝM DÍLEM

Existují další oddělení, která se s knihou setkávají mnohem méně, ale jsou také součástí jejího příběhu. Patří sem třeba oddělení back office, smluvně-právní oddělení, personální oddělení, ale i kolegové z recepce.

Za úspěšným vydáním knihy se skrývá spousta práce i spousta maličkostí, které musíme zvládnout. Až čtenáři nakonec rozhodnou, zda bude mít kniha úspěch. My bychom ale neměnili. Ať už patříme do kteréhokoliv oddělení, knihy nás prostě baví.

Staňte se také SOUČÁSTÍ PŘÍBĚHU