Pavel Bušta

Pavel Bušta

Copywriter

Pavel (* 1991) nastoupil do Albatros Media v září roku 2019 na pozici copywritera. Zabývá se především psaním knižních anotací, newsletterů, rozhlasových spotů a marketingových sloganů.

 

Moje cesta do Albatros Media byla trochu klikatá. Původně jsem se ucházel o pozici PR manažera. Poté, co jsem absolvoval první část pohovoru formou assessment centra (snad poprvé v životě mi tato metoda díky lidskému přístupu personálního nervala žíly), postoupil jsem do druhého kola. Tam však pozici získala moje současná kolegyně, na jejímž místě si nikoho lepšího nedokážu představit.

Já sám začal pracovat v jiné firmě, avšak ještě během zkušební doby se mi ozvali z PR oddělení Albatrosu, zda bych neměl zájem o některou z nově otevřených pozic. Jelikož jsem byl ve svém tehdejším zaměstnání spokojen, s díky jsem odmítl. Sice mě to zamrzelo, ale nechtěl jsem odcházet dřív, než na mých nově vytištěných vizitkách zaschne inkoust.

Dny utíkaly a já je občas využil i k tomu, abych na webu Albatros Media zkontroloval nabídku volných míst. Po delší době jsem se ucházel o pozici social media specialisty, ale nakonec jsem usoudil, že daná pracovní náplň není stoprocentně pro mě. Nemá cenu lámat věci přes koleno, a u práce to platí obzvlášť.

„U nově vypsané pozice copywritera už jsem měl jasno.“

Prošel jsem výběrovým řízením a užil jsem si psychometrii. Kromě různých úkolů, které měly nejspíš prověřit moje logické myšlení, povahové vlastnosti či schopnost efektivně pracovat v omezeném čase jsem také ze základních tvarů tvořil obrazce a pojmenovával je dle fantazie. To byla asi nejzábavnější část. Začínal jsem od jednoduchých věcí, brzo mi však došlo, že s pomocí pár obdélníků mohu vytvořit třeba nedokončené malířské plátno a vzniklý obrazec nazvat „Mondrian si odskočil na cigáro“.

Jelikož hodnotitelé i přes podobné nápady usoudili, že jsem duševně způsobilý, sedím dnes v marketingovém oddělení. Kromě práce s texty všeho druhu také pravidelně podnikám nájezdy na zásoby čokolády svých kolegyň, jimž se tímto omlouvám (ale přestat nehodlám). Knihy a psaní? Nedovedu si představit kombinaci, která by mě bavila víc.

A co říct k mým koníčkům? Miluji knihy, komiks, film a hudbu. Ve volném čase se věnuji vlastní tvorbě, publikoval jsem několik próz a dvě sbírky poezie. Neobejdu se bez běhu, plavání, chození po horách a spaní v přírodě.