Milena Blažková

Svou stáž jsem v Albatros Media absolvovala v termínu 16. – 29. 5. 2019, kdy jsem dostala možnost být přímo v HR oddělení, díky čemuž jsem získala představu o interním fungování firmy.

Hned první den si mě na recepci vyzvedla Terezka a provedla mě po celé firmě, abych nikde nezabloudila. Dostala jsem vlastní stůl s počítačem a všechny potřebné informace a přístupy.

Během těchto dvou týdnů jsem dostala šanci zkusit si administrativní práci, podívat se, jak probíhají pohovory, rotační plány či vybírání nových zaměstnanců. Během celé mé stáže mi Terezka s Andy vše trpělivě vysvětlovaly a odpovídaly na všechny moje otázky. Na stáž velice ráda vzpomínám a děkuji holkám za milou zkušenost!

Kateřina Voborská

V Albatros Media jsem začínala na stáži u Ondřeje Müllera, která se z dvou týdnů protáhla na dva roky, a nakonec v nabídku práce na pozici literárního redaktora.

Stáž probíhala ve dvou fázích. V té první jsem se seznámila nejen s redaktorskou prací, ale také se základním chodem společnosti formou schůzek se zástupci určitých oddělení a šéfredaktory nakladatelství.

Druhá stáž byla pokročilejší, redaktorsky jsem se již podílela na zpracování rukopisů, blíže jsem poznala fungování firmy, ale také celý sáhodlouhý proces, který stojí za výrobou knih.

Má zkušenost jako stážisty byla nadmíru pozitivní. Předně proto, že se občas stává, že zaměstnanci se studenty/stážisty ne vždy jednají s respektem a odbývají je podřadnou prací, což v Albatrosu rozhodně nebyl ten případ.

Namísto povýšenosti jsem se setkala s ochotou předat znalosti a zkušenosti, což mě také namotivovalo k tomu, abych se zde ucházela o stálé místo. Za toto rozhodnutí jsem opravdu ráda, jelikož pracovní prostředí mě motivuje i nadále stejně jako náplň redaktorské práce.

Radka Janská

Na stáži jsem byla v redakci Ediky a z mého pohledu to byla hodně užitečná zkušenost. Hlavně proto, že jsem mohla víc nahlédnout do chodu nakladatelství a líp pochopila, jak ta práce funguje.

To jsem si předtím příliš nedokázala představit. Vyzkoušela jsem si práci na knihách v různých fázích přípravy a bavilo mě také vypomáhat s přípravou audioknih v češtině i cizích jazycích.

Vzhledem k tomu, že v Edice se mnou byli spokojení, začala jsem po skončení stáže spolupracovat externě. Později jsem začala externě pracovat i pro jiná nakladatelství, a nakonec zakotvila pod Albatros Media na plný úvazek. Takže za mě zkušenost super a rozhodně doporučuji. 😊

Nikola Ludvigová

Na stáži v Albatros Media jsem letos už potřetí a neměnila bych. Moc ráda se sem vracím především díky skvělé atmosféře a všudypřítomné dobré náladě.

Za celkem šest týdnů, které jsem tu během všech svých stáží strávila, jsem se toho naučila opravdu hodně. Bylo mi vysvětleno všechno, co mě zajímalo a kdykoliv jsem něco potřebovala, pokaždé tu byl někdo, kdo mi poradil.

Přesvědčila jsem se o tom, že právě tohle je práce, kterou bych chtěla v budoucnu dělat a pevně doufám, že jednou se mi to splní. Možná právě díky cenným zkušenostem, které jsem zde získala.