O aplikaci Palmknihy jste už jistě slyšeli mnohé. Zvali jsme vás k testování – těm z vás, kteří se zapojili, moc děkujeme. Spolupracovali jsme s kolegy a kolegyněmi napříč odděleními. Sbírali od vás nápady… A konečně můžeme říct, že appka je venku. Tedy, zatím jde o verzi pro Android. U iOS ještě čekáme na schválení ze strany správců jablečného sadu 🙂.

Pokud tedy máte androidí telefon (jestli se nepleteme, jde skoro o každý služební mobil v AM), stahujte a hurá do čtení! Aplikace umožňuje e-knihy kupovat, číst, zakládat, podtrhávat si v nich, ukládat do různých virtuálních poliček. Pracujeme také na dalších funkcích jako jsou knihovní eVýpůjčky a poslech audioknih.

Appka je sice venku, ale jak už to tak s podobnými projekty bývá, čím více lidí ji začne používat, tím více věcí k doladění se objeví. Na appce neustále pracujeme a vylepšujeme ji a uživatelé a uživatelky jsou na nás občas přísní 🙂. Proto budeme rádi, necháte-li nám nějaké to pozitivní hodnocení v Google Play Store – samozřejmě pokud se vám appka zalíbí 🙂.

K čemu appka slouží

Mise appky je jasná. E-knihy jsou dostupné kdykoli a kdekoli. Ale až doteď neexistovala žádná kloudná aplikace pro chytré telefony v češtině, ve které byste e-knihy legálně pořídili a rovnou začali číst.

A protože e-čtení už není vázané na čtečky – z různých průzkumů vyplývá, že kolem 30 % e-čtenářů a e-čtenářek čte právě v mobilu – je naším úkolem takový způsob čtení zpříjemnit. V každé kapse se tak může ukrývat obrovská knihovna. Bez telefonu dnes málokdo vystrčí paty z domu a my tak máme skvělou příležitost závisláky na mobilech odlákat ze světa koťátek, Instagramu a memů do světa příběhů a seberozvoje. To zní skvěle, nemyslíte? 🙂

Appku po Vaškovi Štěchovi, který se dál soustředí na spolupráci s knihovnami a na eVýpůjčky, přebral coby projekťák Dan Kádner. Neváhejte se na něj obrátit s otázkami nebo podněty.

Stahovat a testovat můžete na Google Play.